🌿 «Yashil makon» umummilliy loyihasi boshlanishi bilan ekologik kelajakka qadam qo‘yilmoqda! 🌍
Bugun, 15 mart kuni, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan ekologik holatni yaxshilash va yashil hududlarni ko‘paytirishga qaratilgan «Yashil makon» umummilliy loyihasiga start berildi. Bu loyiha, ayniqsa, yoshlarni tabiatni muhofaza qilishga jalb etish, ekologik madaniyatni shakllantirish va ijtimoiy mas’uliyatni kuchaytirishga qaratilgan.
🌱 Qoraqalpog‘iston tibbiyot instituti ham ushbu loyihada faol ishtirok etmoqda. Institut talaba-yoshlari ekologik tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash, yashil hududlar yaratish va barqaror rivojlanishga hissa qo‘shmoqdalar.
🏥 Shuningdek, institutning «Ko‘ngilli patronaj yoshlar» otryadi mahallalarda aholini tibbiy ko‘rikdan o‘tkazishda davom etmoqda, ularning har bir qadamida salomatlik va ekologik mas’uliyat uyg‘unlashmoqda!