Qabul vaqti:Dushanba-shanba: 15:00 – 17:00
• O‘zbekiston Respublikasi qonunlari, Prezident farmonlari va farmoyishlari, Oliy Majlis va Vazirlar Mahkamasining ta’lim va kadrlar tayyorlash sohasidagi qarorlarini amalga oshirishni tashkil etish;
• Mutasaddi yuqori tashkilotlarning buyruqlarini, farmoyishlari va ko‘rsatmalarini, moliyaviy-iqtisodiyot jarayonlariga oid masalalar bo‘yicha QTI Ilmiy kengashi qarorlari va rektor buyruq hamda farmoyishlarning bajarilishini tashkil qilish;
• Faoliyat yo‘nalishi bo‘yicha takliflar tayyorlash va ishlarni tashkil etish;
• Moliyaviy jarayonni ta’minlaydigan tarkibiy bo‘linmalar, dekanatlar ishlarini muvofiqlashtirish, tashkil etish va nazorat qilish;
• Moliyaviy-xo‘jalik ishlariga oid yordamchi xodimlar shtatlari bo‘yicha takliflarni ishlab chiqish, kafedralar, tarkibiy bo‘linmalarni malakali xodimlar bilan ta’minlash ishlarini tashkil etish;
• Moliyaviy-xo‘jalik ishlariga oid bo‘sh lavozimlarga ishga qabul qilish, xodimlar tarkibini yaxshilash va malakasini oshirish rejalarini ishlab chiqish va amalga oshirishga rahbarlik qilish;
• O‘quv xonalaridan unumli foydalanish, auditoriya va laboratoriyalarni texnik jihozlashni takomillashtirish masalalarini ishlab chiqish;
• Ijro intizomini buzgan xodimlarga nisbatan chora ko‘rish, ular bilan shartnomani bekor qilish bo‘yicha takliflar tayyorlash;
• Oliy ta’lim muassasalari bilan moliyaviy-iqtisodiyot yo‘nalishda doimiy hamkorlikni amalga oshirish, mahalliy hokimiyatlar bilan hamkorlikda ishlash;
• QTI o‘rnatilgan tartibda doimiy ichki attestatsiyadan o‘tkazish, tashqi attestatsiyaga tayyorlash va o‘tkazishda faol ishtirok etish;
• QTI moliya-iqtisodiyot va xo‘jalik ishlarini boshqarish va muvofiqlashtirish;
• Reja-moliya bo‘limi, buxgalteriya, xo‘jalik, shuningdek rektor buyrug‘i asosida biriktirilgan boshqa bo‘limlar ishini boshqarish va muvofiqlashtirish;
• Qurilish ta’mirlash, obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini tashkil etish, boshqarish va muvofiqlashtirish;
• QTIning mavjud moddiy-texnik bazasi imkoniyati doirasida qo‘shimcha pulli xizmatlarni (noshirlik, maishiy xizmatlar, pulli o‘qitish kurslari, ijara, homiylik, divident va h.k.) yo‘lga qo‘yish orqali budjetdan tashqari mablag‘larni jalb qilishni kengaytirish va shu orqali professor-o‘qituvchilar va ishchi xizmatchilarni moddiy rag‘batlantirish yuzasidan takliflar ishlab chiqish;
• Talabalarni to‘lov-kontrakt asosida o‘qitishdan tushgan budjetdan tashqari mablag‘lar va boshqa maxsus budjetdan tashqari mablag‘larni shakllantirishni tashkil etish;
• Davlat budjeti, to‘lov-kontrakt asosida o‘qitishdan tushgan va tadbirkorlik asosida topilgan mablag‘larining daromadlar va xarajatlar smetalarini tegishli vazirliklardan ro‘yxatdan o‘tkazilishini ta’minlash;
• QTI xarajatlar smetalarining bajarilishi, moliyaviy xo‘jalik faoliyati, valyuta operatsiyalarini hisobini olib borilishini nazorat qilish;
• QTIning o‘quv laboratoriya binolari, talabalar turar joylari hamda boshqa yordamchi bino va inshoatlarni kuz-qish mavsumi va yangi o‘quv yiliga tayyorlash yuzasidan chora-tadbirlar ishlab chiqish va ularning bajarilishini ta’minlash;
• Iqtisodiyotni erkinlashtirish sharoitida QTIning moddiy texnika bazasi holatini o‘rganib, uni rivojlantirish yuzasidan chora-tadbirlar ishlab chiqish va bajarilishini nazorat qilish;
• QTI ga investitsiyalarni jalb qilish bo‘yicha faoliyatni tashkil etish, mavjud bino va inshootlarni rekonstruksiya va kapital ta’mirlash ishlari loyiha-smeta xujjatlarini ko‘rib chiqib, shartnomalar tuzish, bajarilgan ishlarni qabul qilish va sifatini nazorat qilish;
• Shtat, budjet va hisob intizomiga to‘g‘ri rioya qilinishini va buxgalteriya hisobi va hisoboti nazoratini tashkil qilish;
• Budjet va budjetdan tashqari mablag‘lardan, shuningdek kommunal xizmat turlaridan oqilona va tejamkorlik bilan foydalanish yuzasidan chora-tadbirlar ishlab chiqish va ularning bajarilishini ta’minlash;
• QTIning professor-o‘qituvchilari va xodimlari mehnatiga haq to‘lash sharoitlarini yaxshilash, buxgalteriya hisobi va hisobotini rivojlantirish yuzasidan chora-tadbirlar ishlab chiqish va o‘rnatilgan tartibda amalga oshirish;
• QTIning professor-o‘qituvchilari va xodimlari oylik maoshlari va talabalar stipendiyalarini o‘z vaqtida to‘lanishini ta’minlash;
• To‘lov-kontrakt asosida o‘qiyotgan talabalardan o‘qish uchun to‘lovlarni amalga oshirish ustidan nazorat qilish;
• Qurilish-ta’mirlash ishlarini tashkil etish, boshqarish va muvofiqlashtirish, qora va rangli metall chiqindilarini topshirish rejasining bajarilishini ta’minlash;
• Talaba va xodimlarni favqulodda holatlardagi hamda mehnat xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha tadbirlar rejasini tuzish va uning bajarilishini ta’minlash;
• Institut binolarini barqarorligini ta’minlash,yong‘inga qarshi kurash jihozlari bilan ta’minlash, ularning sanitar-gigienik holatlarini talab darajasida tutishni ta’minlash;
• Talabalar oshxonalari, bufetlari, sport-sog‘lomlashtirish majmuasi, tibbiy punktlar ishlarini rejasini tuzish va ularning ishlashini ta’minlash, talabalar turar joyi ehtiyojlarini doimiy ta’minlab borish;
• Professor-o‘qituvchilar tomonidan ta’lim oluvchilarga ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazishlari uchun barcha qulayliklarga ega bo‘lgan zamonaviy o‘quv va laboratoriya xonalarini tashkil etish;

Факс: | (+99861) 222-84-36 |
- Организация реализации законов Республики Узбекистан, указов и распоряжений Президента, постановлений Олий Мажлиса и Кабинета Министров в области образования и подготовки кадров;
- Организация выполнения приказов, распоряжений и указаний вышестоящих должностных лиц, решений Ученого совета КМИ по вопросам, связанным с финансово-экономическими процессами, а также приказов и распоряжений ректора;
- Подготовка предложений и организация работы по сфере деятельности;
- Координация, организация и контроль работы учебных подразделений и деканатов, обеспечивающих финансовый процесс;
- Организация выполнения приказов, распоряжений и указаний вышестоящих должностных лиц, решений Ученого совета КМИ по вопросам, связанным с финансово-экономическими процессами и приказов ректора;
- Разработка предложений по укомплектованию вспомогательным персоналом, связанным с финансово-хозяйственной работой, организация обеспечения департаментов и структурных подразделений квалифицированными кадрами;
- Подбор на вакантные должности, связанные с финансово-экономической работой, разработка и руководство реализацией планов по совершенствованию кадров и повышению их квалификации;
- Проработка вопросов эффективного использования аудиторий, совершенствования технического оснащения аудиторий и лабораторий;
- Принятие мер к работникам, нарушающим исполнительскую дисциплину, подготовка предложений о расторжении с ними договоров;
- Постоянное финансово-экономическое сотрудничество с высшими учебными заведениями, работающее во взаимодействии с органами местного самоуправления;
- Активное участие в проведении регулярной внутренней аттестации КМИ, а также подготовка к внешней аттестации;
- Руководство и координация финансово-хозяйственной и хозяйственной деятельности КМИ;
- Руководство и координация работы планово-финансового отдела, бухгалтерского учета, экономики, а также других отделов, прикрепленных на основании приказа ректора;
- Организация, руководство и координация строительно-ремонтных, ландшафтных работ;
- Увеличение привлечения внебюджетных средств путем запуска дополнительных платных услуг (издательские, бытовые услуги, платные курсы обучения, аренда, спонсорство, дивиденды и т.д.) в пределах существующей материально-технической базы КМИ и тем самым разработка предложений по материальное стимулирование профессорско-преподавательского состава и сотрудников;
- Организация формирования внебюджетных фондов и других специальных внебюджетных фондов от обучения студентов на основе гонорарного договора;
- Обеспечить учет сметы доходов и расходов государственного бюджета, средств, полученных от обучения на основе платежного договора, и заработанных на основе предпринимательства, от соответствующих министерств;
- Контроль выполнения смет КМИ, учет финансовой деятельности, валютных операций;
- Разработка мероприятий по подготовке учебно-лабораторных корпусов, студенческих общежитий и других вспомогательных зданий и сооружений КМИ к осенне-зимнему сезону и новому учебному году и обеспечение их реализации;
- Изучение состояния материально-технической базы КМИ в условиях либерализации экономики, разработка мер по ее развитию и контроль за их реализацией;
- Организация мероприятий по привлечению инвестиций в КМИ, реконструкция и капитальный ремонт существующих зданий и сооружений, составление договоров после рассмотрения проектно-сметной документации, приемки выполненных работ и контроля качества;
- Организация надлежащего соблюдения государственной, бюджетной и учетной дисциплины и контроль ведения бухгалтерского учета и отчетности;
- Разработка мер по рациональному и экономному использованию бюджетных и внебюджетных средств, а также видов коммунальных услуг и обеспечение их реализации;
- Разработка мероприятий по улучшению условий оплаты труда профессорско-преподавательского состава и сотрудников КМИ, разработка и внедрение учета и отчетности в установленном порядке;
- Обеспечивать своевременную выплату заработной платы и стипендий профессорско-преподавательскому составу и сотрудникам КМИ;
- Контроль за осуществлением оплаты обучения со студентов, обучающихся на платной основе;
- Организация, руководство и координация строительно-ремонтных работ, обеспечение выполнения плана по перевозке отходов черных и цветных металлов;
- Составить план мероприятий по обеспечению безопасности обучающихся и работников в чрезвычайных ситуациях и безопасности труда и обеспечить его выполнение;
- Обеспечение устойчивости зданий университета, оснащение их противопожарным оборудованием, обеспечение поддержания их санитарно-гигиенического состояния на необходимом уровне;
- Планирование работы студенческих столовых, спортивно-оздоровительных комплексов, медицинских центров и обеспечение их работы, постоянное обеспечение нужд студенческого проживания;
- Организация современных учебно-лабораторных помещений со всеми удобствами для проведения лекционных и практических занятий;