PhD. M.K. Kurbanazarov 2002-2015,
O‘zbekiston Respublikasi qonunlari, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarorlari va farmonlari, oliy Majlis va Vazirlar Mahkamasining ta’lim va kadrlar tayyorlash sohasidagi qarorlarini amalga oshirish bo‘yicha tashkiliy ishlarni amalga oshirish;
O‘quv jarayonini tashkil etishda yordam berish;
Vazirliklar va oliy tashkilotlarning buyruqlari va farmoyishlari, institut Ilmiy Kengashining qarorlari va institutning o‘quv ishlari bo‘yicha buyruqlari ijrosini tashkil etish;
O‘quv jarayonini tashkil etish, davlat ta’lim standartlari asosida malakali kadrlar tayyorlashni ta’minlash;
Barcha dekanlar va bo‘limlar, kafedra mudirlari va pedagoglar tomonidan davlat ta’lim standartlariga muvofiq bilim mazmuni va tayyorgarlik darajasiga qo‘yiladigan talablar majmui to‘g‘risida to‘liq ma’lumot berilishini ta’minlash;
Oliy mansabdor shaxslarning buyruqlari, farmoyishlari va ko‘rsatmalari, institut Ilmiy Kengashining qarorlari va rektor buyruqlarining ijrosini tashkil etish;
Rivojlangan mamlakatlarning ta’lim tizimini rivojlantirish tendensiyalarini o‘rganish, ta’lim to‘g‘risidagi qonun, kadrlar tayyorlash milliy dasturi va boshqa ta’lim qonunlari bilan belgilangan vazifalarni amalga oshirish uchun vositalarni ishlab chiqish va ularning amalga oshirilishini ta’minlash;
Takliflarni tayyorlash va faoliyat yo‘nalishi bo‘yicha ishlarni tashkil etish;
O‘quv jarayonini ta’minlaydigan kafedralar, dekanatlar ishini muvofiqlashtirish, tashkil etish va nazorat qilish;
O‘quv-metodik bo‘linma, fakultetlar, kafedralarning ish rejalarini tasdiqlash va ularning bajarilishini nazorat qilish;
O‘quv ishlari uchun professor-o‘qituvchilar va yordamchi xodimlar Shtatlari bo‘yicha takliflar ishlab chiqish;
Kafedralar, bo‘limlarni malakali kadrlar bilan ta’minlash ishlarini tashkil etish;
Ijro intizomini buzgan xodimlarga nisbatan chora-tadbirlar ko‘rish, ular bilan shartnomani bekor qilish to‘g‘risida takliflar tayyorlash;
Kafedralar, fakultetlar va kafedralar faoliyati to‘g‘risida yillik hisobotlarni o‘tkazish, tahlil qilish va xulosa qilish, professor-o‘qituvchilarning o‘quv faoliyatini zamonaviy usullar bilan baholash;
O‘quv jarayonida Oliy o‘quv yurtlari bilan doimiy hamkorlikni amalga oshirish, professor-o‘qituvchilar tarkibining konferensiyalar, seminarlarda faol ishtirokini ta’minlash;
Mahalliy o‘zini o‘zi boshqarish organlari bilan hamkorlik qilish;
Belgilangan tartibda institutning doimiy ichki attestatsiyasini o‘tkazishda, tashqi attestatsiyani tayyorlash va o‘tkazishda faol ishtirok etish.

| Адрес: | г.Нукус, улица A.Досназаров 108 |
Курбаназаров Муратбай Кунназарович окончила Самаркандский государственный медицинский институт в 1987 году.
ОСНОВНЫЕ ЦЕЛЕВЫЕ ЗАДАЧИ ПРОРЕКТОРА ПО УЧЕБНОЙ РАБОТЕ:
Осуществление организационной работы по реализации законов Республики Узбекистан, постановлений и указов Президента Республики Узбекистан, решений Олий Мажлиса и Кабинета министров в сфере образования и подготовки кадров;
Обеспечение содействия в организации учебного процесса;
Организация исполнения приказов и распоряжений министерств и высших организаций, решений Учёного совета института и приказов института по учебной работе;
Организация учебного процесса, обеспечение подготовки квалифицированных кадров на основе государственных образовательных стандартов;
Обеспечить полное знание всеми деканами и отделами, заведующими кафедрами и педагогами комплекса требований к содержанию знаний и уровню подготовки в соответствии с государственными образовательными стандартами;
Организация исполнения приказов, распоряжений и указаний высших должностных лиц, постановлений Ученого совета института и приказов ректора;
Изучение тенденций развития системы образования развитых стран, разработка инструментов по реализации задач, обозначенных законом Об образовании, национальной программой подготовки кадров и другими образовательными законами, и обеспечение их реализации;
Подготовка предложений и организация работы по направлению деятельности;
Координация, организация и контроль работы кафедр, деканатов, обеспечивающих учебный процесс;
Утверждение планов работы учебно-методического подразделения, факультетов, кафедр и контроль за их выполнением;
Разработка предложений по штатам профессорско-преподавательского и вспомогательного персонала для учебной работы, организация работы по обеспечению кафедр, отделов квалифицированными кадрами;
Принятие мер в отношении сотрудников, нарушивших исполнительную дисциплину, подготовка предложений о расторжении с ними договора;
Проведение годовых отчетов о деятельности кафедр, факультетов и кафедр, анализ и подведение итогов, проведение оценки учебной деятельности профессорско-преподавательского состава современными методами;
Осуществление постоянного сотрудничества с ВУЗами в образовательном процессе, обеспечение активного участия профессорско-преподавательского состава в конференциях, семинарах, взаимодействие с органами местного самоуправления;
Активное участие в проведении постоянной внутренней аттестации института в установленном порядке, подготовке и проведении внешней аттестации.